Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 Mama: 08.12.2019, 15:31
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie dla Tomasza spraw żeby czuł się doceniony w pracy,żeby się nawrócił się do Boga.
 krystyna : 08.12.2019, 15:24
 Królowo Matko Boża proszę o cud uzdrowienia 16 lat na wózku inwalidzkim proszę wysłuchaj mnie.
 Piotr: 08.12.2019, 15:13
 Maryjo proszę Cię o nawrócenie mnie do ciebie I pokierowanie moim życiem sam nic nie mogę tottus tuus Maryjo
 Sabina: 08.12.2019, 15:01
 Ave Maryja. Najukochańsza Mateńko. Ty wiesz, Ty znasz wszystkie moje troski. Wiesz, jak bardzo pragnę nawrócenia mojego syna Sebastiana, jego powrotu do Boga i do nas, do rodziny, proszę, aby uznał swoją córkę Julię i pokochał ją. Matuchno, proszę Cię o nawrócenie moich dzieci chrzestnych: Bartka, Piotra, Artura i Wiolettę oraz za moich siostrzeńców : Adama, Macieja i siostrzenicę Danutę. Proszę Cię również o moje nawrócenie, mojego męża i wszystkich w rodzinie, którzy tego potrzebują, a których serca tylko Ty znasz. Maryjo, moja Pani i najlepsza Matko proszę Cię o dar pojednania i zgody z rodziną Zbyszka i moją. Proszę, napełnij nasze serca POKOJEM,abyśmy byli zdolni do miłowania naszego Boga, Ciebie i siebie nawzajem. Matko Boża, Uzdrowicielko chorych, proszę Cię, jeśli taka wola Pana naszego, uzdrów Natalię.Mateusza, brata Adama, Marylę, Karola, Amelię, Jacka, Sylwię, Ewę, mnie-niegodną, Twoją służebnicę i tych, którzy tego potrzebują. Spraw Mateńko, aby Julia zaczęła mówić. Obdarz nas, wszystkich Swoimi, Matczynymi łaskami i Błogosławieństwem. Miej w opiece, moją wnuczkę Julię, której nie znam. Amen. Maryjo kocham Cię.
 Agnieszka : 08.12.2019, 14:53
 Maryjo, blagam Cie z calego serca: przywroc nam nadzieje. Prosze, czuwaj nad moim zwiazkiem z Anthonym i spraw, zeby nasza Milosc rozkwitla na nowo.
 Jarek: 08.12.2019, 14:50
 Matko Boża! Proszę Cię o Łaskę Wiary,Nadziei i Miłości, pokju i zdrowia w mojej i każdej rodzinie
 Jarek: 08.12.2019, 14:50
 Matko Boża! Proszę Cię o Łaskę Wiary,Nadziei i Miłości, pokju i zdrowia w mojej i każdej rodzinie
 Krystyna .: 08.12.2019, 14:42
 Maryjo Matko Najświętsza prosze Cię o nawrócenie mojej córki o zerwanie toksycznego związku i powrotu do Boga,prosze Cię o zdrowie dla całej rodziny i zrozumienie i miłość w rodzinie,prosze Cię Maryjo o zdrowie dla mnie mam bardzo chory kręgosłup, ból utrudnia mi normalne życie ,brak snu, mam problem z zasypianiem i borelioza z którą zmagam sie od kilku lat. Maryjo wysluchaj mojej prosby ,Maryjo przytul Nas i prowadź do Swojego Syna.
 Gr: 08.12.2019, 14:41
 Prosze pomoz mi, wylecz mnie. Uczyn nas Dziadkami


 Danusia: 08.12.2019, 14:28
 Ponieważ wiem Maryjo,jako niewielu ludzi wie o Twoich obietnicach w ten szczególny dzień Niepokalanego Poczęcia - proponuję abyśmy my katolicy informowali lub przypominali innym o łaskach duszy i ciała gwarantowanych nam przez Twoje pośrednictwo .A szczególnie prosili o modlitwę do Ciebie Tych bliskich i przyjaciół, na których nam najbardziej zależy.
 Zbigniew : 08.12.2019, 14:21
 Bardzo dziękuję, Kochana Matko Przenajświetsza, za wysłuchanie mych modlitw, a także za wszelkie łaski, które udzielisz.
 Mama: 08.12.2019, 14:08
 Prosze o uzdrowienie uwolnienie i nawrócenie mojej rodziny i opiekę Matki Bozej Niepokalanej rowniez dziękuje za wszstkie dotychczas łaski
 Bożena: 08.12.2019, 14:07
 Dziękuję Ci Mateńko Kochana za wszystkie łaski które otrzymałam. W tej godzinie łaski proszę Cię Niepokalana Maryjo gorąco o nawrócenie moich dzieci i Dawida, którego traktuje jak syna. Daj im wiarę i nawrócenie aby nigdy nie zeszli na zła drogę i odrzucili używki i błogosław i m w każdy dzień
 ala: 08.12.2019, 14:06
 Matko Cudowna prosze o zdrowie dla mojej rodziny
 BD: 08.12.2019, 13:59
 Maryjo dziękuje i proszę o opieką nad nami. Jesteś naszą oblubienicą z Józefem Św. Miwj ns zawsze w swojej opiece.
 Ewa : 08.12.2019, 13:54
 Maryjo Matko Niepokalana w tej godzinie o laski dla moich synow synowych wnuczat mojego meza i dla mnie .Blogoslaw nas we wszystkich chwilach i sprawach .
 Joasia: 08.12.2019, 13:49
 Matulu Najświętsza Dziękuję Ci za otrzymane łaski błogosław mojej rodzinie w każdym dniu i proszę wstawiaj się u swojego Syna za nami w trudnych chilach, Dziękuję,Przepraszam,Proszę
 Joasia: 08.12.2019, 13:47
 Matulu Najświętsza Dziękuję Ci za otrzymane łaski błogosław mojej rodzinie w każdym dniu i proszę wstawiaj się u swojego Syna za nami w trudnych chilach, Dziękuję,Przepraszam,Proszę
 Aga: 08.12.2019, 13:34
 Matko Boża daj mądrość nawrócenia osobom które na zgubę skazują młode pokolenia ,które oddalają młodych ludzi od kościoła i rodzin. Matko Boza strzeż nasze dzieci , nas i nasze rodziny od zepsucia i zaklamania ktore coraz szerzej dotyka najmlodsze pokolenia,ktore odwracaja sie od Ciebie. Daj nam Matko madrosc i madrych ludzi abysmy mogli rozpoznac co jest tak naprawde wazne.Z całego serca proszę o zdrowie dla całej mej rodziny, w szczególności synka Piotrusia i chrzesnicy i rodziców ,prosze o siłę nawrócenie,miłość do męża która gdzieś przez problemy i awantury uleciala ,prosze o cierpliwość której mi brakuje i o to by być lepszym człowiekiem, lepszą matką,żoną, córka siostrą .
 Alicja: 08.12.2019, 13:29
 Matko Boża proszę Cię z całego serca o zdrowie i zgodę dla mojej rodziny. Szczególnie o zdrowie dla mojej kochanej matki, moich dzieci, wnucząt, oraz brata i jego rodziny. Proszę, aby nastąpila miłość i zgoda między moimi dziećmi. Proszę o łaskę odpuszczenie grzechów zmarłym bliskim memu sercu. Proszę o łaskę pomocy w trudnych sprawach finansowych. Proszę o łaskę zdrowia i miłości dla mnie i abym odzyskała wiarę w siebie by być coraz lepszym człowiekiem, służąc pomocą i wsparciem dla moich bliskich, znajomych i innych ludzi. Dziękuję za dotychczasowe laski jakimi ja i moja rodzina zostaliśmy obdarzeni przez Ciebie Maryjo i proszę o dalszą opiekę nad moją rodziną.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] (35)


Autor

Treść

Nowości

św. Piotr Damianiśw. Piotr Damiani

Modlitwa do św. Piotra DamianiegoModlitwa do św. Piotra Damianiego

Modlitwa do św. Roberta SouthwellaModlitwa do św. św. Roberta Southwella

Urzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczonyUrzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczony

Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)

Choroba nie wybieraChoroba nie wybiera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej