Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2022 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022Wasze komentarze:
 Magda: 08.12.2020, 11:50
 Matko ukochana proszę Cię o pogłębienie wiary, nadziei i miłości w mojej rodzinie i wzajemne przebaczenia win. Matko Najświętszega Ty się tym zajmij.
 Marian: 08.12.2020, 11:49
 Maryjo Matko Pocieszenia dziekuje za dotychczasowe laskii a w dniu dzisiejszym prosze o zdrowie zony Barbary i corki Beaty oraz o laske nawrocenia Piotra Marcinai i Madzi oraz zdrowie dla calej Rodziny
 Ula: 08.12.2020, 11:47
 Mario Ukochana Dziękuje ze Jestes i Opiekujesz się moja Rodzina ❤Proszę o Prace dla mojego Syna o której marzy ,o zbliżenie się Mojej Rodziny Dzieci jeszcze bardziej do Twojego Serca ....o Zdrowie dla mojej Rodziny Dzieci Milosc dla nich .
 Leokadia: 08.12.2020, 11:45
 Matenko proszę cię o szczęście mojej rodziny ,o dobrych mężów dla moich córek ,o dobra prace dla nich .O wiarę dla nich .Jeżu ufam tobie
 ewa: 08.12.2020, 11:44
 Maryjo Matko ja Ciebie dzis proszę o łaskę wiary dla Michała i Wojtak
 Krystyna: 08.12.2020, 11:42
 Najukochańsza Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję Ci za dotychczasową opiekę nad moją rodziną. Usilnie proszę Cię o zdrowie, którego tak bardzo nam potrzeba, o łaskę uzdrowienia wnuka z epilepsji, wnuczki z choroby bólu głowy, pozostałych wnuków z różnych dolegliwości chorobowych. Ponadto błagam o zdrowie moje, męża, dzieci, zięci. Proszę Cię również o powrót do Ciebie i Boga dla mojej najbliższej rodziny.
 Asia B: 08.12.2020, 11:40
 Maryjo Kochana Matko Boża i Nasza,powierzam Ci moja rodzine,upros u Swego Syna zdrowie dla corki,milosc w rodzinie,prace dla corki,bysmy zawsze trwali przy Tobie. O znalezienie rozwiazania trudnej sprawy Dziękuję Ci Maryjo.
 Danuta: 08.12.2020, 11:34
 Maryjo dziękuję że jesteś z nami. Proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla naszych dzieci i wnuków O Boża opiekę i zdrowie dla Danuty Andrzeja i ich rodzin.
 Mariola: 08.12.2020, 11:30
 Matko Boża proszę Cię o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla mojej rodziny , Mirka i dla mnie . Proszę Cię o opiekę nad moimi córkami , zieciem i wnukami . O radosc i spokoj w moim sercu. Miej nas w swojej opiece i przepraszam za moje złe uczynki 🙏❤❤❤


 Greg: 08.12.2020, 11:25
 Kochana Mamo, W ten wyjątkowy dzień udaję się (wkrótce) do Ciebie aby Ci podziękować za opiekę nad nami. Ale jak zawsze w ufności, jako Twoje dziecko, chcę również Ciebie prosić o te wszystkie sprawy - a które są Tobie znane.
 Ola: 08.12.2020, 11:25
 Proszę Cię Mateczko o rozwiązanie mojej sprawy
 Małgorzata : 08.12.2020, 11:25
 Maryjo matko moja, dziękuję bardzo za łaski uzdrowienia jakie otrzymałam po modlitwie w godzinę łaski. Mogę ruszać ręką bez bólu, zniknął guz przysadki mózgowej. Już nie biorę leków. Bóg zapłać. Proście a otrzymacie, ja otrzymałam tak wiele. Dziękuję
 Beata : 08.12.2020, 11:22
 MATKO NAJŚWIĘTSZA PROSZE CIE O ZDROWIE DLA CAŁEJ RODZINY MEZA DZIECI I WNUKÓW I ZEBY SYN ZACZĄŁ CHODZIC DO KOŚCIOŁA A ZARAZEM DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE LASKI OD CIEBIE OTRZYMANE
 Marta : 08.12.2020, 11:22
 Kochana Najświetsza Matko błagam cię o dar przebaczenia mojemu meżowi ,który porzucił mnie i nasze dziecko ,który od wielu lat msci się na mnie zakładając mi sprawy po sądach . Prosze cię Najswietsza Panienko o zakończenie mojego piekła tu na ziemi ..... Proszę Maryjo o zdrowie dla mojej kochanej mamy ,która mnie wspiera w tych trudnych chwilach .
 Elzbieta: 08.12.2020, 11:19
 Kochana Matko, Przenajświętsza Maryjo dziękuję za wszystkie łaski które dotąd otrzymałam i proszę o łaskę nawrócenia mojego zatwardziałego męża, czyste serce mojej córki, jej uzdrowienie, o łaskę założenia świętej rodziny dla niej, o zdrowie dla moich najbliższych, rodziców i teściów, o nawrócenie siostry i brata oraz ich dzieci. Dziękuję Ci Kochana Mamo
 Halina: 08.12.2020, 11:15
 Maryjo najukochańsza Matko proszę Cię o zdrowie dla mnie po covidzie i całej mojej rodziny oraz o nawrócenie syna. Oddaję Twojej opiece całą naszą rodzinę i proszę o łaski.
 Jadwiga: 08.12.2020, 11:14
 Marko Boża, proszę o łaskę uzdrowienia duszy i ciała dla Laury .
 Lidia.Racewicz : 08.12.2020, 11:13
 O MARYJO NIEPOKALANIE POCZĘTA PROSZĘ CIĘ O WIARĘ,NADZIEJĘ I MIŁOŚĆ DLA NASZYCH DZIECI, WNUKÓW, RODZICÓW, RODZEŃSTWO I NAS SAMYCH.BŁAGAM O ZDROWIE, OPIEKĘ O POMOC W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW. MARYJO PRZYTUL NAS DO SWOJEGO SERCA,DAJ SIŁĘ ,ROZUM NIE OPUSZCZAJ NAS ,UPROŚ ŁASKI U SWOJEGO SYNA.MARYJO KOCHAMY CIĘ
 Ela : 08.12.2020, 11:12
 Ol zdrowie dla mojej całej rodziny idla mnie
 Sylwia: 08.12.2020, 11:11
 Maryjo Matka proszę Cie o zdrowie dla siebie dla mojej rodziny, opiekuj się moimi bliskimi, proszę cię o łaskę miłości i życia Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Tajemnice Światła Różańca ŚwiętegoTajemnice Światła Różańca Świętego

Modlitwa do św. Siostry FaustynyModlitwa do św. Siostry Faustyny

Litania do św. Siostry FaustynyLitania do św. Siostry Faustyny

św. Faustyna Kowalskaśw. Faustyna Kowalska

Święta z rudym warkoczemŚwięta z rudym warkoczem

Stanisław Kowalski - ojciec siostry FaustynyStanisław Kowalski - ojciec siostry Faustyny

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej