Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 

Godzina Łaski

8 grudnia 2019 r. od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski


     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007


   

Wasze komentarze:
 Teresa: 07.12.2019, 18:46
 Proszę Cię Maryjo wyproś u Swojego Syna Laski nawrócenia moich dzieci na drogę wiary laski dla Agniesi aby nigdy nie wróciła na złą drogę proszę Cię Mateńko o łaskę zdrowia dla mnie i całej mojej rodziny
 Iwona : 07.12.2019, 18:46
 Maryjo proszę o opiekę nad całą moją rodziną o zdrowie dla mnie i męża o nawrócenie grzeszników
 Maryjo, Niepokalane Poczecie!: 07.12.2019, 18:37
 Maryjo, mamo nasza dziekuje za te laske tej godziny ktora nam dajesz! Prosze o nawrocenie i gorliwe trwanie przy Jezusie dla mojego meza i moich synow. Prosze pomoz poznac wole ojca co do wyboru szkol i kariery dla moich dzieci aby przez nie moglo rosnac Boze Krolestwo tu na ziemi.Daj prosze Pani laske zdrowia dla mnie, Ty najlepiej wiesz co mnie boli. Prosze tez abym mogla nabrac sil do pracy i przynosic dochody. O Krolowo Swiata ratuj biednych grzesznikow, zagubionych oraz i upadlych ludzi wszakze Tobie nie odmowi zadnej prosby twoj syn Jesus. Matko Boza za wszelkim stanem konsekrowanym oraz wielkimi nowymi powolaniami duchownymi i zakonnymi. Dziekuje Maryjo!
 Bogumiła: 07.12.2019, 18:10
 Mateńko błagam uratuj Michała, uproś u Syna Laskę zdrowia dla całej rodziny, miłość i zgodę, przemianę serca Agnieszki, dobrą pracę dla Michała. Uproś łaskę wiary dla tych, którzy odeszli od wiary w mojej rodzinie. Obdarz opieką mała Madzię, pomóż w szkole, uproś zdrowie i radość życia, daj jej dobre koleżanki.
 Ewa: 07.12.2019, 17:44
 Maryjo Matko Niepokalana błagam Cię zlituj się nade mną i uproś mi łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej u Twojego syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa. Mateńko nigdy mnie nie opuśniłaś wierzę że i teraz pomożesz mi w tych ciężkich chwilach. Tylko Ty możesz mi pomóc. Miej w opiece całą moją rodzinę.
 Wiesława: 07.12.2019, 17:39
 Mateńko najukochańsza, Pani Ty słodka moja, proszę Cię o zdrowie i siłę dla duszy i ciała dla całej mojej rodziny o opiekę nad nami. Proszę, wyproś łaski nam potrzebne u swojego Syna Jezusa Chrystusa dla moich dzieci z rodzinami, dla mnie, a także dla mojej siostry i jej dzieci z rodzinami. Dziękuję Ci Matuchno Najukochańsza za otrzymane wszystkie łaski
 Wiesława: 07.12.2019, 17:38
 Mateńko najukochańsza, Pani Ty słodka moja, proszę Cię o zdrowie i siłę dla duszy i ciała dla całej mojej rodziny o opiekę nad nami. Proszę, wyproś łaski nam potrzebne u swojego Syna Jezusa Chrystusa dla moich dzieci z rodzinami, dla mnie, a także dla mojej siostry i jej dzieci z rodzinami. Dziękuję Ci Matuchno Najukochańsza za otrzymane wszystkie łaski
 Halina: 07.12.2019, 16:44
 Maryjo w godzine łaski prosze cie o zdrowie, o uzdrowienie kolana, o dobrą rehabilitację, o zdrowie psychiczne dla Grzegorza o zdrowie dla męża, pracę dla Judyty, o wiarę dla Pawła, o nawrócenie zatwardziałych grzeszników. Ochraniaj od zła, miej nas w swojej opiece Maryjo. Proszę Cię Maryjo za Świat, aby był pokój, aby ludzie wierzyli w Boga i modlili się. Pomóż nam ukochać modlitwę różańcową.
 Monika: 07.12.2019, 15:30
 Matko Najświętsza proszę Cię o zdrowie dla całej rodziny szczególnie dla taty. Błagam Cię wylecz go z choroby nowotworowej jeśli taka jest wola Pana. Proszę miej w opiece mojego synka i moje maleńkie nienarodzone Dzieciątko. Błagam Cię o dar potomstwa w przyszlosci. Zawierzam Ci wszytskie moje troski i sprawy dobrze Tobie znane. Kocham Cię Maryjo Matko Moja.
 Zofia: 07.12.2019, 15:20
 Maryjo w godzinę łaski proszę o łaskę nawrócenia dla moich synów, by codziennie klękali do modlitwy i w każdą niedzielę ze swoją rodziną uczestniczyli we mszy świętej
 Mirosława : 07.12.2019, 14:33
 Modlę się za moją rodzinę. Dziękuję Maryjo
 Marta: 07.12.2019, 12:27
 Maryjo Matko Boża proszę Cię w godzinie łaski o nawrócenie Michała oraz o opiekę nad moją rodziną
 Jacek: 07.12.2019, 11:59
  Matko Boza prosze o uleczenie moich kolan
 Jacek: 07.12.2019, 11:57
 Matko Boza polecam Ewelinei jej sprawy
 Jacek : 07.12.2019, 11:55
 Matko Boza polecam zieciow corki wnukow wnuczke ojca mojego i cala rodzine oraz wszystkich ktorym obiecalem modlitwe
 Jacek : 07.12.2019, 11:52
 Matko Boza polecam zmarla mame Stanislawe braci Wojciecha Ryszarda Zdzislawa Czeslawa i wszyskich zmarlych z mojej rodziny i zmarlych znajomych moich
 Jacek : 07.12.2019, 11:47
 Matko Boza prosze o pieniadze na zakup mieszkania
 Jacek : 07.12.2019, 11:44
 Matko Boza prosze o przywrocenie mowy wnuczkowi Mateuszowi
 Twoja córka: 07.12.2019, 11:15
 Najlitosciwsza Mamo, oddaję w Twą opiekę mojego męża, syna i córkę. Sprowadż ich na drogę do Jezusa do , życia sakramentalnego w wierze. Chroń naszą rodzinę od wszelkiej złej mocy szatana. Zawierzam Ci Mamo moją ziemską mamę, duszę mojego zmarłego taty. Zawierzam w modlitwie wszystkich księży szczególnie tych mi znanych osobiście. Proszę o spowiedż szczerą dla Agi, Łukasza, Adama, Andrzeja. Bądź pochwalona o Boża Rodzicielko.
 Jolanta: 07.12.2019, 11:05
 Maryjo proszę o łaskę zdrowia psychicznego dla mojego syna Szymona a jeśli jesteśmy w błędzie oceniając jego stan wybacz nam pozwól go zrozumieć daj radę i wskazówkę jak postępować by go nie skrzywdzić dziękuję tez za dotychczas otrzymane wszelkie łaski.Maryjo kocham cię oddaję się twej woli potrzebuję twojej pomocy
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

TresćPoprzednia[ Powrót ]Następna
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej