Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2023 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2023Wasze komentarze:
 B.K: 08.12.2023, 12:07
 Proszę o łaskę uzdrowienia z raka tarczycy dla mojego męża i łaskę zdrowia dla całej rodziny
 Jagoda: 08.12.2023, 12:05
 Proszę Mateńko o pokój na świecie o łaski potrzebne dla mojej rodziny, braci z rodzinami (szczególnie pomoc w trudnych relacjach z Stachem) i sióstr moich. Wyproś niebo dla dusz czyśćcowych, osób samotnych i smutnych. Amen
 Maryla: 08.12.2023, 11:54
 O uzdrowienie mojej córki Karoliny
 Basia: 08.12.2023, 10:45
 Matko Boże modl się za nami o łaskę nawrócenia mojego męża i moich synów.Uzdrowienie moje i syna Adriana układu neuroligicznego żeby mógł chodzić.O zgodę i miłość w małżeństwie szacunek
 Beata: 08.12.2023, 09:49
 Mateńko Najukochańsza. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Błagam o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie. Proszę o nawrócenie dla mojej rodziny. Błagam o zdrowie, dobry wynik zabiegu dla siebie i zdrowie dla moich bliskich, mężą, dzieci i wnuczki.Mateńko chroń naszą rodzinę, otaczaj nas swoją opieką i bądź naszym wsparciem.
 Ula: 08.12.2023, 09:42
 Niepokalana Nasza Najtroskliwsza Mamusiu, błagam o zdrowie dla moich córek, otocz całą nasza rodzinę płaszczem opieki, jesteśmy wszyscy Tobie oddani.
 Bogusław: 08.12.2023, 08:47
 Nasza Mamusiu, błagam Cię o Łaskę ocalenia i scalenia naszego małżeństwa i rodziny, o Ĺaskę nawrócenia, wiary i modlitwy dla nas, Łaskę wybaczenia i pojednania oraz Łaskę pokoju, miłości, zgody i pokoju w naszym małżeństwie i rodzinie, o nowe mieszkanie, wspólny wyjazd do pracy w Brześciu, dobro i pomyślność dla naszych córek, i aby jedna z naszych córek została osobą konsekrowaną. Bardzo proszę Maryjo.
 Anita: 08.12.2023, 06:03
 Maryjo Najukochansza nasza Matko, Dziekujemy Ci za wszystkie laski jakie nam dajesz. Prosze cie pomoz mi byc taka jak Jezus chce abym byla, bym zawsze mu sluzyla wraz z cala rodzina, bym latwo rozwiazala wszystkie sprawy,bym byla wraz z rodzina obdarzona darami i owocami Ducha Sw, by syn wrocil do Boga i domu, by Duch Sw. zawsze prowadzil nasza rodzine i wrprowadzil milosc pokoj i zrozumienie. Bog zaplac
 Anita: 08.12.2023, 05:33
 Szczesc Boze Prosze o rozwiazanie wszystkich spraw, powrot syna do Boga i domu. Bog zaplac


 K,B: 08.12.2023, 01:24
 Mateczko błagam!!! Wyproś cudu uzdrowienia dla Antosi po wypadku.
 Iwona : 07.12.2023, 21:02
 Proszę w intencji mojej rodziny, mojego trudnego małżeństwa ,gdzie już nie mam siły walczyć i gubię się po której stronie i czyja jest wina. Matko Bożą proszę o Twoje wstawiennictwo
 Krzysztof: 07.12.2023, 19:05
 Mateczko wiem że jesteś Niepokalanej po zeta prosze bądź z moją mamusia by była szczęśliwa radosna za Wiktoria za to by zaprzestał z grami snem za Justynie za chwilę bliskości miłości za moją wypłatę za to by nie było tragedii za wszystko co mozliwe
 Elżbieta : 06.12.2023, 23:48
 MatkoNajswietsza proszę Cię o nawrocenie moich dzieci grzeszników oraz o łaskę wiary całej rodziny. Proszę o zdrowie całej rodziny szczególnie starszego syna i moje. Okryj swoim paszczem całą moją rodzinę. Miej w opiece naszego wnuczka żeby nie zboczył na złą drogę. Bądź z nami w chwilach dobrych i złych abyśmy mogli to zło zwyciężyć z Twoją pomocą . Pomóż nam żyć w miłości i zgodzie całej rodziny. Pomóż ułożyć życie z dobrą kobietą naszemu synowi młodszemu a u starszego żeby była zgoda i miłość. Chron nas od wojny i zła. Miej w opiece nasz naród i żeby rządzili w Polsce mądrzy ludzie. Matko Kochana Proszę o zdrowie wszystkich i miłość i życzliwość w rodzinie aby nie było klamstw i obłudy a była życzliwość . Amen.
 Mama J : 24.11.2023, 19:52
 Matko Boża módl się za nami o laskę zdrowia, spokoju i opiekę nad całą moją rodziną i mną. O cud uzdrowienia we wszystkich naszych trodnych i sprawach o rozwiązanie. Matko Boża Nieustającej Pomocy wspomagaj nas i chroń od nieszczęść i wypraszaj nam łaski u swojego syna Jezusa Chrystusa Miłosierdzie Boże i nawrócenie syna do Boga Jezusa Chrystusa . Weź nas pod swoją opiekę i prowadź do Boga Ojca. Pomagaj nam nieustannie Matko Boża Nieustającej Pomocy. Amen.
 Maria: 07.11.2023, 15:01
 Matko Boza prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia moich dzieci i mnie. W intencji pomocy Twojej we wszystkich naszych portzebach:zawodowych,urzedowych,ekonomicznych,rodzinnych. Dziekuje bardzo.
 , Grażyna : 31.07.2023, 18:18
 Proszę za Twoim wstawiennictwem o łaskę pojednania i uzdrowienia relacji z osobą którą kocham , moim mężem Piotrem. Wysłuchaj moich próśb i otocz nas i nasze dzieci Karolinkę i Natalkę opieką. proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Boga w intencji rozwiązania naszych problemów rodzinnych i małżeńskich. proszę w intencji mojego męża Piotra D , aby w jego sercu odrodziła się miłość, która nas połączyła, ktorą Pan Bóg nas złaczyl w sakramencie małżeństwa, proszę umiał i chciał na nowo mnie pokochać i szanować swoją zonę Grażynę aby zrozumiał jak wiele wyrządził mi swoim zachowaniem krzywdy bólu i łez. proszę dla męża Piotra o łaskę pojednania i przebaczenia , nawrócenie, pokój i spokój w jego sercu i zachowania. Proszę o odrodzenie w jego sercu miłości i czysto ludzkiej przyzwoitości. Proszę oddal od niego to opętanie , nienawiść i ciągle narzekanie i złe myśli
 DAN: 06.07.2023, 17:05
 Trzeba przede wszystkim dbac o siebie, bo zycie pokazuje, ze Bog za bardzo nie chce ratowac ludzi.
 czcicielka: 17.04.2023, 11:07
 Niepokalana Maryjo,prosze Cie w intencji przemiany serca i postepowania dla bratankow,dla nieprzyjaciol moich i moich dzieci dla wspolpracowniikow syna by ozyl w ich sercach Pan Jezus.O uczciwosc. W intencji dobrej woli prcodawcow,by syn mial prace etatowa na czas nieokreslony. Bog zaplac za modlitwe.
 Krzysztof: 01.04.2023, 21:36
 Matko Boża - proszę Cię o zdrowie dla żony i o łaskę Tobie wiadomą
 Kasia: 15.03.2023, 08:42
 Maryjo ratuj moje małżeństwo, uwolnij mojego me a Krystiana od demona zla rozwodu alkoholizmu, chorób psychicznych i toksycznego kolegi. Który zniszczył swoje małżeństwo a teraz przyczynia się do niszczenia mojego....Maryjo pomóż...
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 6Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 6

św. Kingaśw. Kinga

Modlitwa do św. KingiModlitwa do św. Kingi

Litania do św. KingiLitania do św. Kingi

Pobożność maryjna świętej KingiPobożność maryjna świętej Kingi

Modlitwa do bł. Męczenników z DurhamModlitwa do bł. Męczenników z Durham

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej