Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Godzina Łaski

8 grudnia 2022 r. od godziny 12.00 do 13.00

Spis treści

Czym jest Godzina Łaski odprawiana 8 grudnia?

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber

8 grudnia Godzina Łaski

Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

"W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

"Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

"Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

"Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

"Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

Wiersz - Godzina Łaski

Godzina łaski
W godzinę łaski
u stóp Niepokalanej
staniemy
i cóż powiemy
najczulszej z Matek
przeczystej Dziewicy
W Przybytku Ducha Świętego
złóżmy ofiarę z życia
z tego co było
jest i będzie
gdzieś kiedyś
tutaj
zawsze wszędzie
nieogarnione
myślą i słowem
łzami zroszone
grzechem zbrukane
bólem niszczone
strachem podszyte
Wszystko już teraz
Twoja na wieki
bez ograniczeń
i bez przymusu
Skryj nas pod płaszczem
miłości Twojej
obdarz nadzieją
wiarą pokojem
niechaj nas radość
ogarnie święta
czuwaj nad nami
dniami nocami
Niepokalanie Poczęta

Leokadia Baran

Zobacz także:
[ Matka Boża w Montichiari ]

Wincenty Łaszewski

Tekst pochodzi z gazety
Nasz Dziennik
Piątek, 7 grudnia 2007

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022Wasze komentarze:
 MArzena: 08.12.2022, 09:17
 Maryjo Błagam Cię o nawrócenie moich dzieci, synowej i zięcia. Niech zwrócą swe serce do Pana.
 anna: 08.12.2022, 06:15
 Matko Boża proszę o nawrócenie grzeszników szczególnie moich bliskich o nawrócenie i zdrowie. Blagam Maryjo o zdrowie dla mnie i moich bliskich dla rodziców i rodzeństwa córki i męża..O pokój na świecie.Miej Nas Matko w Swej opiece .
 Marysia: 08.12.2022, 04:25
 Kochani, módlmy się w tej godzinie, by dusze zatwardziałe i zimne jak marmur zostały poruszone łaską Bożą i znów stały się wiernymi i miłującymi Boga. Koniecznie, ale to koniecznie pamiętajmy o księżach - ich świętość jest niezbędna dla Kościoła. Najważniejsza jest wieczność! Módlmy się o masowe nawrócenia! Matka Boża tak obiecała: „Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji [o łaskę nawrócenia dla grzeszników] i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez Me Macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”. Jak przygotować się do Godziny Łaski? Matka Boża powiedziała siostrze Pierinie: „Modlitwami i pokajaniem. Przeczytaj 50-ty psalm Dawida ["Zmiłuj się nade mną, Boże, w Swojej Łaskawości..." ] trzy razy z otwartymi ramionami (ręce na bok). Podczas Godziny Łaski mogą zostać sprezentowane duchowe ułaskawienia. Łaska Boga dotknie nawet najbardziej okrutnych, i bezlitosnych grzeszników.” Następnie przede wszystkim odmawiajmy Różaniec. Jest to modlitwa, o którą Matka Boża prosi we wszystkich miejscach Jej objawień. Możemy adorować Najświętszy Sakrament, odprawiać Drogę Krzyżową. Możemy odmawiać również: akty żalu, pokuty (np. modlitwę Anioła z Fatimy, która zaczyna się od słów: "Boże mój, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie, kocham Cię."), akty miłości, akty strzeliste, akty oddania się Matce Najświętszej, spontaniczne modlitwy płynące wprost z twego serca, które będą miłe Maryi i poruszą Jej Niepokalane Serce, a ciebie otworzą na przyjęcie łask związanych z Godziną Łaski, które obiecała Matka Najświętsza.
 Maria: 08.12.2022, 02:57
 Matko Niepokalanie Poczęta, błagam o łaskę nawrócenia dla biednych grzeszników, o świętość Kościoła, o świętych kapłanów. PS Do " Dan": modlitwa NIGDY nie jest stratą czasu.
 pax: 08.12.2022, 00:27
 Matejko Boże miej w opiece wszystkich tych których mam w sercu którzy prosili mnie o modlitwę jak jest Wola Boże spraw panie abyśmy doznali światła Ducha Świętego
 Katarzyna : 08.12.2022, 00:16
 Matko Boża błagam o Twoją pomoc. O uzdrowienie mnie i męża z chorób, zaprzestanie palenia papierosów przez męża, o pomoc finansową w naszej trudnej sytuacji.
 Agnieszka : 07.12.2022, 23:20
 Mateńko Najukochańsza pokornie proszę o Boży Pokój serca, o pokorę, cierpliwość, o Łaskę nawrócenia przede wszystkim dla moich Synów i Boże dla nich prowadzenie, a także cudu nawróceń w mojej rodzinie, w naszej Ojczyźnie, i na całym świecie; o wzmocnienie wiary tych, którzy o oto proszą....Maryjo Ty wiesz jak cierpię i szczerze żałuję grzechów, którymi bardzo raniłam Twojego Syna, których konsekwencje ponoszę i proszę o to abym tylko ja je ponosiła aż do momentu odpokutowania za nie.... Proszę o Twoją opiekę i obecność, Tobie zawierzam i oddaję siebie, moje dzieci i moją całą rodzinę Amen
 Żona: 07.12.2022, 23:17
 Mateńko proszę o nawrócenie mojego męża.Spraw proszę aby zaczął mnie szanować jako żonę, matkę i babcię dla moich córek i wnuczki.Proszę również o zdrowie dla mojej rodziny 🙏
 B.: 07.12.2022, 21:43
 Matko ukochana proszę o zdrowie dla Taty, proszę o spokój w mojej rodzinie i nawrócenie. Proszę o opiekę nad nami i zdrowie dla całej rodziny.


 marzena aneta: 07.12.2022, 21:36
 Maryjo kocham Cię dziękuję Maryjo cała jestem Twoja dziękuję Maryjo zamień mi w radość wszystkie cierpienia dziękuję Maryjo prosze o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie dziękuję Maryjo proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Beata: 07.12.2022, 21:35
 Moja ukochana Mateńko. Dziękuję Ci za wszystko co otrzymałam, przepraszam za wszystko czym Cię obraziłam. Proszę otocz opieką całą moją rodzinę, przytul do siebie moje dzieci i wnuczkę, nawróć ich i mojego męża. Proszę o zdrowie dla mnie i moich najbliższych. Proszę o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie. Mateńko opiekuj się moją rodziną i mną. Oddaję się Tobie, bo Ty najlepiej wiesz , co nam potrzeba.
 Justyna: 07.12.2022, 16:41
 Matko Ukochana wyproś laskę uzdrowienia dla Męża Mojego. Pomóż mi naprawić błędy życiowe. Proszę o łaskę macierzyństwa.
 Dan: 06.12.2022, 12:39
 Strata czasu.
 Iwona: 05.12.2022, 23:08
 Matko Boza prosze o laske macierzynstwa. Prosze pomoz nam.
 Halina: 05.12.2022, 12:33
 Matko Najswietsza,Cudowna i tak bardzo Kochana bardzo Cie proszę o nawrocenie i potrzebne laski dla mnie,calej mojej rodziny, brata,siostry i ich rodziny Ukochana Matuchno tak malo w nasxych r o dzinach wiaryjedynie Ty Cudowna Mamo mozesz ja am wyprosic dlatego blagam Cię wysluchaj moją prosbe i daj laske nawrucenia nam wyzej wspomnianymKocham Cię Kochana nasza Mamo i liczę na Twoja pomoc
 Mika: 04.12.2022, 21:50
 Matko Boża, proszę o łaskę trzezwosci dla syna i męża, o zwrócenie się na nowo w stronę Boga dla córki i zięcia, o obdarzenie potomstwem rodzin M, S, K. Proszę o pokój w Polsce, na swiecie, o miłośc w rodzinie.
 Asia: 26.11.2022, 02:19
 Matko Boża oddaje Ci siebie i moja rodzinę.Chroń nas swoim płaszczem.Wypros potrzebne łaski.Prosze Cię o przemianę serca męża,o dary Ducha Świętego,dar pojednania i przebaczania.
 Piotr: 23.11.2022, 10:33
 Matuchno Różo Duchowna proszę Cię pokornie rozwiąż wszystkie węzły w moim małzenstwie. Królowo Różanca Świetego mudl się za nami. Amen.
 zona: 23.11.2022, 07:38
 Mateczko moja kochana prosze rozwiaz sprawe mieszkania a mojemu mezowi laske zdrowia(nerwicy)i problemow finansowych.Niech w jego sercu zagosci radosc,milosc do Boga i rodziny.
 megi: 17.11.2022, 20:31
 KOCHANA MATECZKO PROSZĘ CIĘ O ŁASKI BOŻE DLA CAŁEJ MOJEJ RODZINY A SZCZEGÓLNIE DLA SYNA I SYNOWEJ
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 4Nowenna przed świętem św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dzień 3

Modlitwa do św. Ojca PioModlitwa do św. Ojca Pio

Św. Ojciec PioŚw. Ojciec Pio

Modlitwa do bł. Józefa StankaModlitwa do bł. Józefa Stanka

Modlitwa do św. LinusaModlitwa do św. Linusa

Modlitwa do św. KonstancjuszaModlitwa do św. Konstancjusz

Najbardziej popularne

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej