Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

     Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

     "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber
Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją Jak dziecko w objęciach Matki. Dzień po dniu z Maryją
Św. Urszula Ledóchowska
W dziejach Kościoła liczne i pociągające są przykłady świętości osób, które szły za Jezusem, "trzymając się ręki Maryi". Stąd pomysł, aby zebrać z pism św. Urszuli trochę myśli maryjnych i stworzyć z nich propozycję przeżycia całego roku w szczególnej bliskości Maryi – "jak dziecko w ramionach Matki"... » zobacz więcej

     Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

     Zobacz także:
     [ Matka Boża w Montichiari ]


Wincenty Łaszewski


Tekst pochodzi z gazety

Piątek, 7 grudnia 2007


   


Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba
o. Adam Szustak OP
To konferencja, która całkowicie odrzuca w kąt starotestamentalną zasadę handlowania z Panem Bogiem. O. Adam Szustak na pierwszy plan wysuwa tutaj to, co mamy najcenniejsze, czyli... naszą relację z Bogiem, opartą na wolności. Żeby Ci to pokazać, o. Adam Szustak sięga po historię Hioba i... niemal odwraca ją do góry nogami, ukazując nieznane dotąd spojrzenie. ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Wiola: 08.12.2016, 12:31
 Matko Najświętsza oddaję Ci moje życie. Proszę Cię oo to abym zawsze Ciebie naśladowała. Abym była w przyszłości dobrą żoną i matką. Pomóż mi odkrywać swoją kobiecość. Proszę Cię o pokorę i pokój w sercu, o wyższe poczucie własnej wartości. O potrzebne łaski w moim związku, o czystość dla mmnie i mojego chłopaka i dla nas obojga. Proszę o nawrócenie, o zabranie.z.mojego serca zazdrości i porównywania się. Poproszę o pomoc w sprawie która leży mi na sercu. Proszę o naukę prawdziwej miłości, czystej i bezwarunkowej. I potrzebne łaski w.mojej rodzinie i mojego chłopaka. Matko opiekuj sie nami.
 Anna: 08.12.2016, 12:26
 Matko Niepokalanie poczęta proszę CIĘ o błogosławieństwo, zdrowie dla mojej rodziny, opiekę dla dzieci i dary ducha świętego dla nich.Większą wiarę w Twoje Miłosierdzie.I jeżeli jest taka Twoja Wola to proszę o dar macierzyństwa dla mnie.
 Joanna: 08.12.2016, 12:25
 Maryjo Matko moja Błagam się z całego serca o potomstwo dla mnie i męża Mariusza tak bardzo pragniemy zostać rodzicami już 2017 roku oraz nawrócenie mojej rodziny, moich znajomych, błagam o ulżenie w cierpieniu mojej rodzinie, o zdrowie dla nich
 Małgosia: 08.12.2016, 12:25
 Matko Najdroższa otocz opieka moją rodzinę, proszę o zdrowie dla męża i dzieci i dla mnie.Możliwość życia w miłości, spokoju. Aby na całym świecie nie było wojen i biedy. Aby nigdy nie zabrakło nikomu chleba. A wszystkim chorującym i cierpiącym dodaj siły i nadziei na Boże Miłosierdzie
 Justyna: 08.12.2016, 12:21
 Maryjo - Matko Nasza, za Twoim wstawiennictwem zanoszę gorącą prośbę - o dar potomstwa dla mnie i mojego męża.
 małgosia: 08.12.2016, 12:20
 Matko Przenajświętsza proszę Cię o zdrowie dla moich najbliższych rodziców, brata jego dzieci. Proszę o wsparcie mnie w mojej życiowej drodze i o miłość, której mi tak brakuje. Za dotychczasowe wsparcie bardzo dziękuję.
 Gosia: 08.12.2016, 12:20
 O Matko Przenajświętsza uproś u Syna Swego łaskę dla mojej rodziny o zdrowie miłość szacunek pracę i nawrócenie męża.
 yahya: 08.12.2016, 12:20
 يااشرف نساء العالمين. مريم بوركت في السماء والأرض. ليبارك الله فيك. ولتكن كلمة المسيح مسموعة في جميع بقاع العالم. ولتعلم بركاتك وبركات على جميع انحاء الأرض. ولتكن نعمة الله ورحمته واسعة . لتغير لنا ذنوبنا . مريم ببركاتك وقدسك كوني لي شفيع عند رب العالمين لإضاءة النور في طريقي المظلم. لتشفعي لي انت والسيد المسيح عن خطاياي.مريم ليهم السلام والمحبة على أرض البشرية جمعاء. مريم انت تعلمين ما في صدري فارجوك ساعديني لتحقيق آمالي.
 Czesia: 08.12.2016, 12:19
 Proszę o zdrowie i opiekę dlacałej rodziny
 A.S: 08.12.2016, 12:16
 Matko przenajświętsza bardzo proszę Cię o przemianę mojego męża który niszczy życie swoje i nasze swoim pijaństwem.Błagam ocal moja rodzinę bym znowu mogła cieszyć się życiem jak dawniej kiedy go poznałam.Nie pozwól zwątpić w ten dzień kiedy go poznałam i pokochałam w Tobie pokładam nadzieję Kocham i Ufam !!Proszę Najukochańsza matko ocal moją rodzinę proszę o zdrowie dla siebie i dla całej rodziny by przez to wszystko przejść dziękuję Ci za każdy dzień ,wspomnij moich bliskich zmarłych których pozostalo mi kochac z daleka aby byli szczęśliwi w niebie .
 matka: 08.12.2016, 12:11
 proszę cie Matuchno o nawrócenie moich dzieci żeby wróciły do Boga.
 C: 08.12.2016, 12:05
 W GODZINĘ ŁASKI NIEPOKALANEGO POCZĘCIA PROSZĘ CIĘ MATKO O ŁASKĘ NAWRÓCENIA DLA BRACI I MĘŻA. POKAŻ IM DROGĘ DO NIEBA, SPRAW ABY MODLITWA BYŁA CZĘŚCIĄ ICH ŻYCIA. PROSZĘ CIĘ MATKO RÓWNIEŻ O MODLITWĘ ZA SIOSTRY, ABY ICH MODLITWY ZOSTAŁY WYSŁUCHANE A TROSKI CODZIENNEGO DNIA ZOSTAŁY ZŁAGODZONE. BŁAGAM CIĘ MATKO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA RÓWNIEŻ O WSPARCIE DLA MNIE. POMÓŻ MI POGODZIĆ SIĘ Z MOJĄ CHOROBĄ I Z NIESPEŁNIONYMI MARZENIAMI. DODAJ MI SIŁ I NIGDY NIE ODSTĘPUJ MNIE NA KROK. WLEJ W ME ŻYCIE RADOŚĆ Z KAŻDEGO KOLEJNEGO DNIA DANEGO MI OD BOGA I POZWÓL MI CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM. WSKAŻ MI DROGĘ, KTÓRĄ POWINNAM IŚĆ I SIŁĘ ABYM UMIAŁA ŻYĆ Z TYM CO MNIE DRĘCZY. WYSŁUCHAJ MOICH MODLITW. BARDZO CIĘ O TO PROSZĘ. DLA WSZYSTKICH MOICH DROGICH ZMARŁYCH, KTÓRYCH NOSZĘ W SWOIM SERCU DAJ WIECZNY ODPOCZYNEK I POZWÓL IM OGLĄDAĆ NAJWYŻSZEGO BOGA.
 asia: 08.12.2016, 11:58
 blabam o laske zdrowia dla mojej rodziny i o laske dla mnie i uzdrowienie moich dolegliwosci o radosc i szczescie dla nas i o dobra zone dla syna
 a: 08.12.2016, 11:53
 Matko Boża Proszę o łaskę macierzyństwa, Ty jesteś ostatnią nadzieją. Bardzo błagam wstaw się za nami
 Ewa: 08.12.2016, 11:50
 Matko najświętsza proszę obdarz Marcele i Sebastiana potomstwem i opiekuj się nasza rodzina
 Ulunia: 08.12.2016, 11:50
 O Matko uproś u Swego Syna Łaskę uzdrowienia mej rodzi ny, miej nas w swojej opiece matczynej i błogosław nam. Dziękuję Ci Maryjo za wszelkie łaski. Jestem z Tobą..
 LUCYNA: 08.12.2016, 11:48
 Matko Niepokalana dziękuję Ci za Twoją opiekę przez całe moje życie. Proszę ratuj moje dzieci- od nałogu alkoholowego, komputerowego, zamiłowania do zespołów metalowych. Proszę aby powrócili do modlitwy i do Boga. Proszę o miłość i zrozumienie w rodzinie.Proszę o radość Nieba dla mojego zmarłego taty, a ciepliwości i spokoju w życiu, chorobach mamy.Dziekuję Ci kochana Mateńko. Wierzę, że nam pomożesz.
 Marek: 08.12.2016, 11:46
 Matko Boża proszę Cie o łaskę uzdrawiającą mą duszę , wiem że nie jestem dobrym człowiekiem i brak mi wiary nadzieji i miłości , spraw bym potrafił pokochać i znalazł swoją przyszłą żonę i by moje życie stało się bogatsze w miłość i by sprawy beznadziejne znikły z mojego życia, Dziękuje za Wszystko kocham Cie Amen
 ŁUCJA: 08.12.2016, 11:42
 Matko Boża w dniu Twojego święta ,proszę wstawaj się za nami,proszę o nawrócenie moich dzieci o stabilizację dla mojej córki proszę o łaski zdrowia dla moich rodziców ,Ześlij nam dary Ducha Świętego ,ochraniaj nas swoim płaszczem .Matko za wszystkie łaski dziękuje
 Beata: 08.12.2016, 11:41
 Matko Boża dziękuję za otrzymane łaski i proszę o łaskę nieba dla Mojej kochanej zmarłej Mamy Elżbiety, o nawrócenie brata, o zdrowie dla Taty i rodziny oraz o dobrego męża. Dziękuję za wszystko, oddaję moją rodzinę pod Twoja opiekę, chroń nas i prowadź.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] (26) [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej