Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Powołanie

Powołanie pomaga człowiekowi wyzwolić się, to pewne,
ale wcześniej trzeba wyzwolić powołanie.

O... Rozważania Powołani do małżeństwa Powołani do kapłaństwa, zakonu... Powołani do życia konsekrowanego Posługa Diakonat stały Świadectwa życia samotnego Samotność w świecie Szukający...


Ja jestem
drogą i prawdą,
i życiem.

Nikt nie
przychodzi do
Ojca inaczej
jak tylko
przeze Mnie.

(Jn 14:6)


Patrz więc,
żeby światło,
które jest
w tobie, nie
było ciemnością.
(Łk 11:35)

MODLITWA O ROZPOZNANIE
DROGI ŻYCIA


Boże przenikasz mnie i znasz.
Stworzyłeś mnie dla szczęścia
- pomóż mi je znaleźć.

Ukaż mi moją drogę życia.
Spraw, abym wybrał to,
coś Ty dla mnie zamierzył
i do czego sposobił jeszcze
w łonie matki.

Chcę być Ci posłusznym we wszystkim.
Pójdę gdzie mnie poślesz.

Ufam Tobie, bo wiem, że mnie
kochasz i chcesz mego dobra.
Poprowadź mnie po
ścieżkach Twoich.


Dzięki odmawianiu tej modlitwy
odnalazłem swoje powołanie
Serdecznie polecam!

Tomek - założyciel strony
Pomoc Duchowa - www.adonai.pl

Zakony i zgromadzenia Modlitwy Spotkanie z... Powołanie do samotności? Perełki Poezja Opowiadania Proszę księdza


Wasze komentarze:
 Ewelka: 25.10.2009, 09:43
 do Marty : pozwól zadziałać Chrystusowi... szukasz pomocy wśród tylu osób ,a wystarczy otworzyć się na działanie Jednej , oczywiście ludzie mają nam pomagać abyśmy byli bliżej Boga , lecz to od Niego wszystko zalezy. W istocie Pan Bóg zawsze słucha , lecz nie zawsze wysłuchuje...Proś Ducha Świętego o światło , ja również będę prosiła. A może rozwiązanie jest blizej niż myślisz ??? Pozdrawiam
 Natalii: 25.10.2009, 02:04
 mam 19 lat i mysli mam rozne..raz mysle ze moze Bog mnie wola do zakonu.. ale czasem i mam pragnienie bycia z kims... poprostu... nie mam pojecia.. czy ja sobie cos wmawiam czy to on do mnie mowi :( a moja rodzina jest przeciwna co do zakonu zdecydowanie ;/
 Marta: 24.10.2009, 20:54
 HELP! POMOCY! Proszę Was bardzo, pomódlcie się mocno za mnie, żebym w końcu mogła odkryć moje życiowe powołanie. Od 15 już lat wyraźnie i nieustannie czuję, że Bóg chce mnie mieć dla siebie. Ciągle jednak nie wiem w jakiej formie. Codziennie Jemu się zawierzam i proszę o światło. A tu ciągle ciemno... To czekanie jest dla mnie prawdziwą wewnętrzna udręką. Jestem po trzydziestce i jestem katechetką. Mam już za sobą dwukrotne wstępowanie do zakonu, dziesiątki rekolekcji, wizyt i rozmów z siostrami z wielu różnych zgromadzeń. I to nie tylko w Polsce. Poznałam również kilka instytutów świeckich. Rozmawiałam z konsekrowanymi dziewicami. Interesowałam się wspólnotami życia... Mam za sobą wiele rozmów z kapłanami. Chcąc odkryć, czy może problem nie leży gdzieś we mnie - odbyłam też terapię psychologiczną. Wiele modliłam się, wiele czytałam... Na pewno dzięki tym poszukiwaniom zebrałam sporą wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu mogłam się przyczynić do odnalezienia powołania przez niejedną osobę poszukującą swej drogi. Przez te moje poszukiwania na pewno pogłębia się ciągle moja więź z Jezusem, moje do Niego zaufanie. Jednak tak po ludzku, to czasami naprawdę nie wytrzymuję tego piętnastoletniego już czekania. Wiem na pewno, że ani małżeństwo, ani życie samotne nie są moją drogą. Ale w takim razie co konkretnie tą moja drogą jest????? Może Was Bóg wysłucha. Proszę, pomódlcie się o światło dla mnie! Dziękuję!
 Maniek: 24.10.2009, 19:14
 Prosze o modlitwe przelożeni chca zebym opuscil semianrium bo stanelem w prawdzie :(
 p.n.: 24.10.2009, 13:04
 " Proszę o dar łez i śmiechu, Ciebie co czarną mrówkę na czarnych kamieniach widzisz z nieba nocą czarniejszą od grzechu." (Twardowski)
 s. Celina (kanoniczka Ducha Św: 23.10.2009, 23:11
 Ewelko, bardzo dziękuję za modlitwę. Bardzo jej potrzebuję. Polecam też dziewczęta, które jutro wezmą udział w pierwszym spotkaniu biblijnym. PINA, ja też sie cieszę, że będzie was gromadka. Życzę wierności i entuzjazmu w pójściu za Jezusem!
 Pina: 23.10.2009, 22:04
 Moja radość w tym momencie jest ogromna! Dziś dowiedziałam się, że do zgromadzenia, do którego chciałam wstąpić, jest kilka kandydatek, więc nie będę sama, a tego najbardziej się obawiałam. Musiałam się z kimś tym podzielić. To taka radosna nowina. Pozdrawiam. :)
 Ewelka: 23.10.2009, 13:20
 Dziękuję s.Celino :) Pozdrawiam oraz pamiętam o Siostrze :)
 s. Celina CSS (duchaczka): 23.10.2009, 09:45
 Bardzo podoba mi się tok rozumowania Ewelki. Rzeczywiście, pewnym na 100% można być miłości Jezusa, a rozeznając powołanie musimy przyjąć procenty ryzyka. Myślę, ze wtedy jest miejsce na WIARĘ! Gdybyśmy wszystkiego byłi pewni na 100% nie byłoby tego, co jest potrzebne do zbawienia - wiary i ufności, że Jezus jest Panem i bez Niego i bez Jego łaski nic uczynić nie możemy. A że obydwa światy są piękne? Zagubiona, przecież Bóg stworzył wszystko piękne i dobre. Tak Bóz zamierzył w Swoich planach, a piękno pociąga...
 Ewelka: 23.10.2009, 08:53
  do zagubionej: moim zadaniem można być pewnym na 100% miłości do Chrystusa , tego że chce się Mu słyżyć .... ale nie można być pewnym siebie samego , ponieważ jestesmy grzeszni... Ale Pan Bóg powołując , daje również łaskę ... Carlo Carreto : Panie jakie moje powołanie ?>> Kochaj a kochając odnajdziesz je !<< Pozdrawiam
 zagubiona: 22.10.2009, 22:14
 Witam.... Mam pytanie jak rozpoznaćpowołanie takie w 100% czy w ogole się da? Co jesli gdy dwa swiaty są "piękne" jednak sila przyciagania jest olbrzymia.... Z jednej strony wiem ze Bog do mnie przemawia wrecz mnie rwie bym poszła za nim ale jak isc w pelni? jak poznać tą własciwa droge by pojsc tylko za Bogiem.
 s. Celina CSS (duchaczka): 21.10.2009, 22:37
 Gibsonka, powolutku! Mam wrażenie, ze wszystko chcesz zrobić sama, sama reżyserować relacje z Jezusem, a gdzie miejsce, gdzie twoja zgoda na działanie Pana? Przypomina mi się wiersz o ZOsi Samosi. Wybacz, ze w ten sposób piszę, ale sama nigdy nie zrozumiesz Słowa Bożego, sama nigdy nie będziesz się umieć modlić, i wiele jeszcze innych spraw nie rozwiążesz sama. A kto ci powiedział, że musisz wszystko rozumieć w Pismie Świętym? Proś Ducha Świętego, aby dał ci poznanie tego, co chce ci powiedzieć Jezus. Jeżeli dla ciebie teraz to tylko abstrakcja, to nie ustawaj , czytaj, bo Słowo Jezusa przenika do twego serca, a nie do rozumu. Pozwól Jezusowi działać w twoim życiu.
 Magdalena: 21.10.2009, 21:33
 Gibsonko to nie prawda, że się nie modlisz.Do modlitwy nie zawsze potrzebne są słowa.Twoja tęsknota jest modlitwą-przepiękną, prawdziwą, pełną miłości, która na pewno bardzo GO raduje. Bo nikt Cię do tej tęsknoty nie przymusza,ona wypływa z Twojej wolności. A upadamy wszyscy...a ON cały czas nas podnosi. Daj się podnieść tak konkretnie, na całego-otwórz Mu na oścież serce, bo ON tego bardzo pragnie.ON też za Tobą tęskni.I czeka.......
 Gibsonka: 21.10.2009, 17:17
 Do Magdaleny: tylko że ja już nie potrafię się modlić. Formułki "odklepuję". Nad Pismem Świętym nie umiem się skupić. A modlitwa własnymi słowami mi nie wychodzi. I jak tu wrócić do Pana?
 p.n.: 21.10.2009, 08:59
 Myśl o zakonie chodzi za mną jak cień. Ja chyba oszalałam. Jezusie,czego Ty właściwie chcesz ode mnie?
 Gwiazdka: 20.10.2009, 23:31
 JAK MNIE UMIŁOWAŁ OJCIEC, TAK i JA WAS UMIŁOWAŁEM. WYTRWAJCIE W MIŁOŚCI MOJEJ! (J 15, 9) Te słowa... Chyba nic nie trzeba dodawać.... TRWAJCIE! Nie będzie łatwo ale będzie warto - mówił życiem Jezus!
 Magdalena: 20.10.2009, 20:51
 Gibsonko droga,, góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość Moja nie odstąpi od ciebie'' mówi Bóg.A jeśli ktoś kogoś kocha to nie zapomni.Pamiętasz na pewno jaka była radość ojca kiedy jego marnotrawny syn wrócił, jak wybiegł mu na spotkanie, jak go do serca przytulił. Sam Pan Jezus opowiedział nam tę przypowieść żebyśmy nie bali się wrócić.Poczytaj sobie 15 rozdział Ewangelii wg. św. Łukasza.I módl się całym sercem o odwagę. ,,-Panie jeśli chcesz możesz mnie oczyścić.-Chcę,bądź oczyszczony'' Modlimy się razem z Tobą.
 Gibsonka: 19.10.2009, 21:14
 do s. Celiny : tylko jak czytać Pismo Święte kiedy się go nie rozumie? Jak czytać coś co jest dal mnie-w ostatnim czasie- totalną abstrakcją? i jak szukać w tym odpowiedzi? do Magdaleny: Pan Jezus czeka na mnie w konfesjonale, a ja nie mam odwagi do Niego pójść pomimo, że wiem, że powinnam. I pomimo, że wiem, że Pan Jezus o nikim nie zapomina, ja, gdzieś w głębi serca czuję, że o mnie zapomniał. A za modlitwę dziękuję.
 Magdalena: 19.10.2009, 16:26
 Gibsonko kochana. Daj się Panu Jezusowi wyciągnąć z tego bagna, z tego hałasu, zamętu. szatan lubi takie klimaty. myślę że już jesteś na dobrej drodze bo widzisz,że coś jest nie tak, że to co robisz jest złe. A dostrzeżenie własnych błędów jest pierwszym i myślę najważniejszym krokiem do nawrócenia. Pan Jezus czeka na Ciebie w konfesjonale, w Eucharystii. Tęsknisz za nim i super! Czy nie myślałaś że to Jego Duch tę tęsknotę w Tobie utkał?ODWAGI! Na pewno wszyscy będziemy modlić się aby się udało.
 s. Celina CSS (duchaczka): 19.10.2009, 09:49
 Gibsonka, chyba rozumiem skąd sie bierze takie zachowanie w twoim życiu. Myślę, ze z jednej strony może być to podświadomy lęk przed zostawieniem"tego świata" i wszystkiego co się w nim znajduje. Wpadasz w kocioł, aby zażyć wszystkiego, ale to nie da ci ani zadowolenia ani szczęścia. Z drugiej strony podejrzewam działanie szatana, który nie ustaje, aby nas odwieść od decyzji służenia Bogu i ludziom (przecież on sam odmówił Bogu służby). A więc podejrzewam taki jego niecny plan: nęci cię przyjemnościami, stosuje taki rodzaj zagłuszacza, aby cię odciągnąć od głosu powołania. A jak sobie radzić, gdy trudno się modlić? Czytaj Pismo Święte, a ono przeniknie do wnętrza twego serca... Pozdrawiam serdecznie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] (96) [97] [98] [99] [100]


Autor

Tresć
Trzy sposoby rozpoznawania swojego powołania:
1. Prosić w modlitwie Boga o odpowiedź.
2. Zapytywać swego kierownika duchowego.
3. Zadawać pytanie samemu sobie, świadomemu własnych skłonności.


Prezentacje o powołaniu

Powołanie
zakonne


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1589 kb, Pobrań: 11200
Powołanie


[ Pobierz ]


Rozmiar: 342 kb, Pobrań: 12338
Powołanie
uczniów


[ Pobierz ]


Rozmiar: 396 kb, Pobrań: 4652

Listy z
klasztoru


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9398 kb, Pobrań: 8982
Oto ja!
Poślij mnie!


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1980 kb, Pobrań: 8437
Poszedłbym za
Tobą, ale...


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1422 kb, Pobrań: 8309

Co mam
czynić Boże?


[ Pobierz ]


Rozmiar: 138 kb, Pobrań: 8297
Modlitwa JP II
o powołania


[ Pobierz ]


Rozmiar: 2004 kb, Pobrań: 5013
Ogłoszenie
powołanione


[ Pobierz ]


Rozmiar: 952 kb, Pobrań: 11426


Prezentacje zakonów

Siostry Maryi
Niepokalanej


[ Pobierz ]


Rozmiar: 6377 kb, Pobrań: 6774
Służebnice
NSJ


[ Pobierz ]


Rozmiar: 1380 kb, Pobrań: 6105
Siostry
Pasterki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9611 kb, Pobrań: 5901

Siostry Honoratki

[ Pobierz ]


Rozmiar: 1974 kb, Pobrań: 5406
S. Franciszkanki
Rodziny Maryi


[ Pobierz ]


Rozmiar: 14052 kb, Pobrań: 6069
Córki Serca
Maryi


[ Pobierz ]


Rozmiar: 15915 kb, Pobrań: 4174

Siostry
Nativitanki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 9198 kb, Pobrań: 6775
Siostry Misyjne
Służeb. Ducha Św.


[ Pobierz ]


Rozmiar: 10062 kb, Pobrań: 4526
Siostry Służeb.
Miłosierdzia


[ Pobierz ]


Rozmiar: 3930 kb, Pobrań: 4715

Klaryski
z Bydgoszczy


[ Pobierz ]


Rozmiar: 18905 kb, Pobrań: 4085
Siostry
Felicjanki


[ Pobierz ]


Rozmiar: 23846 kb, Pobrań: 4635
S. Kanoniczki
Ducha Świętego


[ Pobierz ]


Rozmiar: 5663 kb, Pobrań: 3603

 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej